Haber

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş D-Smart Ekranlarında Yayınlanan “Haftanın Konuğu” Programına Konuk Oldu

Tenis çok özel bir spor fakat ülkemizde hak ettiği yerde değil

Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş D –Smart’ta yayınlanan “Haftanın konuğu”programının konuğu oldu.D Smart Spor Müdürü Aykut Aydın’ın sorularını yanıtlayan Durmuş özetle şöyle konuştu:”Sporunu yaparak geldiğim birçok branşta yöneticilik de yaptım. Tenis branşında 20 yıldır yöneticilik yapıyorum. 20 Yıl öncesinden bugüne kadar hayal ederek geldik.

Tenisin, herkesin yapabileceği hatta mahallesinde oynayabileceği bir branş haline gelmesi gerekiyordu. Bu manada stratejik çok kıymetli kararlar aldık.

Anadolu’nun her yerinde turnuvalar düzenliyoruz. 15 Yıl evvel söylediğim şeyin bugün de gerisindeyim. Tenis asla güçlü sporu değildir.

Stratejilerimizi Gençlik ve Spor Bakanlığına bu inançla anlattığımız vakit, projelerimizin gerçekleştiğini görebiliyoruz.

Tenis ferdî bir branş, fakat kortun dışına çıktığınız vakit apayrı bir grup çalışması olduğunu görebiliyorsunuz.

Kadınlar Tenis Birliği, turnuvayı Türkiye’ye verdiği vakit seyirci açısından büyük bir tedirginlik yaşadılar. Onlara bugüne kadarki en büyük seyirciyi ve ilgiyi göreceklerini söyledim.

Lig, bir branşın en bedelli eseridir. Bu bedeli korumak için o ligin en değerli ögesi olan atletlerin kesinlikle o lige katılmış olmaları gerekir. Aksi taktirde kimsenin ilgisini çekemeyiz.

İstanbul dünyanın en hoş kentlerinden bir tanesi. Bu hoş kentin hoş bir lokasyonunda tenis merkezimiz mevcut. İstanbul, dünya şampiyonasının yapılabileceği, herkes tarafından benimsenmiş bir kent.

Şu anda 8 tane atletimiz olimpiyat kapsamında çaba ediyor. Atletlerimizin tereddütsüz her ıstırabını karşılıyoruz.

Sponsorların sayısının artması, tenis branşı için çok değerli. Sponsorlar ile Federasyonların iş birliği halinde olup, ortaklaşa hareket etmeleri gerekir.

Tenisçilerimiz, üniversite çağına geldikleri vakit Amerika’ya gidiyorlardı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tam 52 üniversiteyle tam burslu olacak halde, ulusal atletlerimize çok değerli bir dayanak sağladı. Bu durum başarılı olan atletlerimizin ülkemizde kalması ismine çok büyük kıymet arz ediyor.

Aileler çocuklarının eğitimlerine öncelik vermek istiyorlar. Artık hem sportmen olup hem de üniversitelerde burslu olarak eğitimlerine devam edebileceklerini görmüş oldular. Bu durum da atletlerimizin ülkemizde kalması ismine elimizi çok güçlendirdi.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu