Ekonomi

Silvergate, SEN platformunu kapatmaya karar verdi

Kripto bankası, faaliyetlerine devam edip edemeyeceği konusunda uyarılar yayınlamıştı.

faaliyetlerine devam edip edemeyeceğine dair uyarılar Silvergate Bankasıkuruluşların kripto borsalarına para aktarmak için kullandığı SEN platformunu askıya aldı.

Şirket, internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Silvergate Exchange Network’ü (SEN) derhal kapatmak için riske dayalı bir karar aldık, diğer tüm mevduatla ilgili hizmetler devam ediyor”bildirildi.

Bir banka sözcüsü, kripto endüstrisindeki şirketlere benzer bir mesaj gönderdi. “Maalesef şu anda paylaşılacak yeni bir bilgi yok.”söz konusu.

SEN, Silvergate müşterilerinin gece ve hafta sonları da dahil olmak üzere herhangi bir zamanda işlem yapmak için kullanabilecekleri bir anında ödeme platformuydu. gümüş kapı, BinanceABD, Kraken, İkizler burcuve bu ağ aracılığıyla Cboe tarafından satın alınmadan önce ErisX de dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto şirketi.

Silvergate, denetçilerden gelen sorular nedeniyle yıllık raporunu erteleyeceğini açıkladıktan sonra bir hafta sıkıntı yaşadı. Banka yaptığı açıklamada, banka düzenleyicilerinin ve ABD Adalet Bakanlığı’nın aleyhinde soruşturma yürüttüğünü kabul ederek, önümüzdeki yıl “sürekli bir iş” haline gelip gelemeyeceği konusunda şüpheler olduğunu söyledi.

Ertesi gün bir dizi birinci sınıf kripto müşterisi bankadan ayrıldığında, hisse Cuma günü bir gösterge sabitlenene kadar yaklaşık yüzde 60 düştü.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu