Haber

Eker Yelken Takımı, ‘8. Denizkızı kazanan oldu

İSTANBUL (İGFA) – 8’incisi düzenlenen Denizkızı Uluslararası Kadınlar Yelken Kupası, kadınların yelken sporuna olan ilgisini geliştirmek, yeni sporcular yetiştirmek ve yelken sporuna olan ilgiyi artırmak amacıyla; Türkiye Yelken Federasyonu himayelerinde, İstanbul Açık Deniz Yat Yarışları Kulübü işbirliğiyle 2-3 Eylül tarihlerinde Caddebostan Parkurunda düzenlendi.

Kurumsal, bireysel ve üniversiteli kadın yelken gruplarının yanı sıra uluslararası kadın yelken personelinin de katıldığı organizasyon, “İyiliğe Yelken Açıyoruz” sloganıyla gerçekleştirildi.

Yelken sporuna verdiği destekle tanınan Eker Süt Eserleri, 8. Denizkızı Uluslararası Yelken Kupası’nda yarışan kurumlar arasında yerini aldı.

Etkinliğe Eker’i temsilen katılan ve “Eker Efsanevi DAS Dojo” teknesi ile yarışan “Eker Yelken Takımı”, hem IRC 3 Division’da hem de IRC 3-4 Genel sıralamada birincilik elde etti. Eker’in kadın çalışanlardan oluşan yelken ekibi; İlk gün 3 şamandıra yarışının, ikinci gün ise coğrafi rota yarışının düzenlendiği etkinlikte, ilk kez balonu fırlatan takım unvanını da kazandılar.

haberyalvac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu