Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 Nisan’da doğal gazı çıkaracağız

İSTANBUL (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazını Üsküdar’daki Hazreti Ali Camii’nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı için Üsküdar Kısıklı’daki konutundan Hazreti Ali Camii’ne gitti.

Namazı burada kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe eşlik etti. Namazın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazeteciye Karadeniz doğalgazının önümüzdeki günlerde yerli sisteme entegre edilmesinin öngörüldüğünü hatırlatarak entegrasyon sürecindeki son durumu sordu. , “Çıkarabilirsek 20 Nisan arifesinde doğal gazımızı çıkarıyoruz. Bütün planlar, hesaplar buna göre. Bundan sonra elimizdeki mevcut doğalgaza entegre ederek adımlar atmış olacağız.” .

“ŞEHİR HASTANELERİMİZ CLEVELAND’I YİNE GEÇTİ”

Yarın Kocaeli’de şehir hastanesi açacaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehir hastanelerinin sizin için önemi nedir?” Soru üzerine, “Şehir hastanelerinin rezaleti, hele Sayın Kılıçdaroğlu SSK’nın genel müdürüyken, oradaki rehin alma, rehin alma dönemleri, hatta Kılıçdaroğlu’nun genel müdür olduğu dönem bir programda izlediğimiz” rahmetli Savaş Ay. – O zamanlar bu hastanelerin durumu belliydi.Her yer pis ve rezaletti.Yoğun bir şekilde galoş bile sattılar, kan ve pislik bu hale geldi.” ifadesini kullandı.

Vatandaşların şehir hastanelerinde huzur bulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Herkes konuşuyor mesela ne der? İşte Cleveland. Şu anda şehir hastanelerimiz Cleveland’ı falan geçti. Peki ya Çam ve Sakura Hastanelerimizin durumu ne olacak? İstanbul’da orası belli.Ankara’da Etlik, İstanbul’da Murat Dilmener bir yanda Feriha Öz olsun bu hastanelerin hepsi orda.Vatandaşım bu hastanelere girince çok şükür gitmeden şifa buluyor. Bu da bizi elbette sevindiriyor. Bu şehir hastanelerini yaygınlaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Kocaeli’de açılacak hastanede sismik izolatör olup olmadığı sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu hastanelerin çoğuna sismik izolatör takıldı, yapılıyor, yayıyoruz. Şu anda hastanelerimizin çoğunda bu izolatör var. sismik izolatörler ve bundan sonraki tüm yatırımlarımızda buna hassasiyet göstereceğiz.” söz konusu.

tufanbeylihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu