Ekonomi

Çanakkale’deki yangında mağdurlara yardımlar sürüyor

Çanakkale’de 22 Ağustos’ta çıkan yangında zarar gören üreticilere yardımlar sürüyor.

Çanakkale’de 4 bin 80 hektar alanı etkileyen yangının ardından Tarım İl Müdürlüğü koordinasyonunda Kumkaleli çiftçilerden oluşan gönüllüler tarafından ilk olarak bölgeye saman ve yem yardımı ulaştırılırken, yardımlar da devam etti. Geçtiğimiz dönemde birçok kamu kurumu ve belediye tarafından teslim edildi.

Yangında hayvanları telef olan üreticiler için Burhaniye’den 20 adet küçükbaş hayvan Yağcılar köyündeki üreticilere teslim edildi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Masraf, yaptığı açıklamada, bölgedeki yaraların sarılması için devletin ne gerekiyorsa yapacağını belirtti.

Sarfiyat, ardı ardına gelen yangınlar ve ardından gelen su baskını nedeniyle Çanakkale için zorlu bir yaz döneminin geçtiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Kaybettiğimiz doğayı parayla değiştiremeyiz. Bunun için zamana ve tüm halkımızın ortak özverisine ihtiyacımız var. Ancak diğer maddi zararlar için devletimiz ve halkımız üzerine düşeni yapıyor. Yangından sonraki ilk günlerde, Gönüllülerin yardımları, Çanakkale ruhu dediğimiz dayanışma örneğiyle bölge halkına ulaştı. “İlgili kurumlarımız hasar tespit çalışmalarını yürütürken, acil ihtiyaçların karşılanması için de çalışmalar devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu