Haber

Başak ve Selahattin Demirtaş, depremzedelerle dayanışmaya 10 çadırla katıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Maraş merkezli depremin vurduğu kentlerde depremzedeler için başlattığı ‘Bir Kira Bir Yuva’ dayanışma kampanyası Halk TV’de özel bir yayınla başladı.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş, programa gönderdikleri notta dayanışma kampanyasına 10 çadırla katkı sağladıklarını açıkladı.

Başak Demirtaş’ın Twitter’da yayınlanan ve Halk TV tarafından yayınlanan notunda şu ifadelere yer verildi:

“Bir kez daha herkese başsağlığı ve sabır diliyoruz. Bu günler de geçecek. Halkımıza sözümüz var ne olursa olsun tüm mazlumların yanında olacağız, büyük barışı mutlaka kazanacağız” güçlü demokrasi ve aydınlık yarınlar.

Elimizden geldiğince HDP aracılığıyla halkımıza 10 çadır gönderebildik, sizlerin aracılığıyla da 10 çadır göndermek istiyoruz.

Lütfen umudunuzu kaybetmeyin, korkmayın, bu güçlü çabada birlikte olduğumuzu unutmayın. Dayanışmada emeği geçen herkese teşekkür eder, selam ve sevgilerimizi iletiriz.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kampanyanın amacını şöyle anlattı: “Kira yardımı talep eden ve durumunu belgeleyen depremzedelere 10 bin lira kira desteği vermeyi hedefliyoruz. Kampanyaya katılan bağışçılar, bağışlarını doğrudan depremzedenin hesabına yatırıyor. Biz sadece aracılık yapıyoruz. Güçlerimizi birleştirelim. Dayanışmamızı büyütelim. Depremzedelerimize sahip çıkalım…” (HABER MERKEZİ)

haber-espiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu