Ekonomi

Yozgat üretim şehri olma yolunda

Yozgat’ın tarım ve hayvancılığın yanında üretim kenti olma yolunda ilerlediğini söyleyen Yozgat Valisi Ziya Polat, organize sanayi bölgelerinin tam kapasite ile 10 bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösteren ve 30 kişinin çalıştığı bir teknoloji şirketini ziyaret etti. Fabrika yetkililerinden bilgi alan Vali Polat, yatırımcıların her zaman yanında olduğunu belirtti.

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde demiryolları, otoyollar ve tüneller için sinyalizasyon ekipmanları üreten firmanın tamamen yerli üretim yaptığını belirten Vali Polat, “Yozgat artık üretimin merkezi olma yolunda. Yozgat OSB Boğazlıyan Fuat Oktay OSB ‘Firmamız yüzde 100 doluluk oranına ulaştı Bozok OSB’nin altyapısı bitti, arsa tahsislerine başlandı’ dedi.

Yozgat’ta 3 OSB’de 10 bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini anlatan Vali Polat, “Yozgat, tarım ve hayvancılığın yanında üretim kenti olma yolunda. Türkiye’nin ortasında, doğunun kavşağında yer alıyor. , batı, kuzey, güney Hızlı tren İnşaatı bitmek üzere olan özel bir il İş insanlarımıza burada rahat etmeleri, kalifiye eleman bulmaları için her türlü desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Yozgat için, Türkiye için üretmeye devam eden, yatırımlarını Yozgat’a yapan iş insanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyarette Vali Polat’a Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç eşlik etti. – YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu