Teknoloji

WhatsApp ekran paylaşma özelliğini test ediyor

WhatsApp, Beta sürümünde yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. WABetaInfo tarafından hazırlanan yeni bir rapor, şirketin oldukça işlevsel yeni bir özelliği test ettiğini ortaya koydu.

Beta 2.23.10.4 güncellemesiyle cevapsız aramaların rengine değişiklikler getiren Android için WhatsApp, şimdi de kullanıcıların görüntülü görüşme sırasında ekranlarını kolayca paylaşabilmelerini sağlayan yeni bir özelliği test ediyor.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, arama kontrol bölümündeki yeni simgeye dokunduğunuzda ekranınızı paylaşmanız istenecektir. Ekranınızı paylaşmaya karar verdiğinizde, ekranınızda görüntülenen her şey kaydedilecek ve alıcı ile paylaşılacaktır.

Ayrıca bu özellik üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Diğer bir deyişle, manzara araması sırasında ekran içeriğiniz her zaman iletilse de, işlemi istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

Henüz test aşamasında olan bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte, Android’in eski sürümlerine sahip kullanıcılarla ekran paylaşımı yapamayabilirsiniz. Örneğin, eski sürümü kullanan rastgele bir kullanıcıyla yapılan büyük küme çağrılarında ekran paylaşımı çalışmayabilir.

haberagin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu