Haber

TÜSEB, İŞKUR üzerinden işçi alımı yapacağını açıkladı! Başvuru kuralları nelerdir?

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, 2014 sayılı İş Kanunu kapsamında Bilgi Hazırlama ve Denetleme Operatörü ve programcı ekiplerine engelli işçi alımı yapacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla yapılacak istihdam kapsamında adaylar, EKPSS puanı almaları gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Türk Sağlık Kurumları Başkanlığı Personel Alım Başvuruları 6 Mart 2023 ve 10 Mart 2023’ten itibarenbugüne kadar devam edecek.

Adaylar başvuru tarihlerinin ortasında iskur.gov.trAdrese açılan ilan üzerinden başvurularını internet üzerinden yapabilecekler.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1. Türk vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından yoksun olmamak,

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; Kasten işlenen kabahatlerden dolayı bir yıl veya daha fazla hapis cezası, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı kabahatler, anayasal düzene ve işleyişine aykırı hatalar, zimmet, gasp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, ifanın ifasına fesat karıştırma, yanlışlıkla yol açtığı malvarlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giymemiş olmak.

4. Askerlik durumu bakımından;

a) Askerlik ile ilgili olmaması,
b) Askerlik çağına gelmemiş olmak,
c) Askerlik çağına gelmiş, mutad askerliğini yapmış veya tecil edilmiş veya yedek sınıfa nakledilmiş ise,

5. Görevini sürekli olarak yapmasına engel olacak bir akıl hastalığına sahip olmamak.

ÖZEL BAŞVURU KURALLARI NELERDİR?

1. Engellilere verilecek engellilik kriterleri, sınıflandırması ve sağlık kurulu raporları hakkında ilgili mevzuat kararları gereği en az %40 engelli olmak.

2. İlan edilen iş gücü taleplerinde belirtilen tahsilat durumu kurallarına son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak.

3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık, yaşlılık ve malullük aylığı almamış olmak.

4. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girmiş olmak.

5. Başkanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet/meslek türlerinde alımlar il düzeyinde karşılanacağı için tabloda belirtilen uygulamanın yapılacağı ilde ilan tarihindeki prestij ile ikamet ediyor olmak. (Başvurularda Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan kişilerin adresleri dikkate alınacaktır.)

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu