Haber

TOKİ’nin göl manzaralı konutlarında yaşayan depremzedeler: ‘Ölene kadar devletimizin arkasındayız’

TOKİ’nin göle bakan konutlarında yaşayan depremzedeler: “Ölene kadar devletimizin arkasındayız”

ELAZIĞ – 24 Ocak 2020’de Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin merkez üssü olan Sivrice ilçesinde göl benzeri evlerinde yaşamanın mutluluğunu yaşayan depremzedeler, “Allah devletimize rahmet eylesin. Önceki evlerimiz öyle değildi. Sağlam ve korktuk. Ölene kadar devletimizin arkasındayız.”

Elazığ’da 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve dönemin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’nın koordinasyonunda 24 bin 83 konut inşa edilerek hak sahiplerine teslim edildi. Murat Kurum. Elazığ’ın yanı sıra depremin merkez üssü olan Sivrice ilçesi de bu süreçte yeniden inşa edildi. TOKİ’nin başlattığı çalışmaların ilk etabında 305 konut, 86 işyeri ve 2 cami 2 yıl önce tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Hazar Gölü’nün dibindeki Hazarbaba Dağı eteklerinde yer alan konutlar görünümleriyle dikkat çekerken, sıcak evlerinde oturan depremzedeler artık deprem korkusu olmadan yaşadıklarını belirterek devlete teşekkür etti.

“Evlerimiz depreme dayanıklı, korkmuyoruz”

Evlerden çok memnun olduklarını belirten Ayser Saygılı, “Öncelikle hükümetimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Herkes evlerine kavuştu. Biz de çok mutluyuz. Evlerimiz kavuştu.” doğalgaz. Özellikle kadınlar çok mutlu. Rahatladılar. Sabahları kalkıp soba derdine düşerdik.” Biz çabalıyorduk ama şu anda endişeli değiliz. Şu anda sarsıntıyı hissetmiyoruz. 3-4 deprem oldu, hiç hissetmedik. Büyük depremler bekleniyor. Umarım bir önceki gibi olmaz. Evlerimiz çok iyi ve depreme dayanıklı. Allah herkesten razı olsun. Şu anda çok mutluyuz. Allah devletimizden razı olsun. “Önceki evlerimiz sağlam değildi, korkuyorduk. Ama şimdiki evlerimiz depreme dayanıklı ve korkmuyoruz. Sonra evler hep başımızın üstüne çöktü, kendimizi beladan kurtardık. Ölene kadar devletimizin arkasındayız. Her zaman Recep Tayyip Erdoğan” dedi.

“Allah devletimizden bin kere razı olsun”

Evlerin çok iyi inşa edildiğini belirten Türkan Dışı, “Bu evlerde oğlum kirada. Ben de evimin yapılmasını bekliyorum. Evler çok temiz. Suyu, doğalgazı var, her şeyi harika. Evlerin ortası geniş. Allah devletimize bin kere rahmet eylesin. Evimiz depreme dayanıklı değildi. Çok iyi.” “Güzel evler yapıldı. Herkes evinden memnun. Allah yardım etti. Eski evler kerpiç ve taştı. Şimdi hepsi doğalgazlı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu