Teknoloji

Telefon nasıl her zaman acil durumlar için şarjlı kalır?

akıllı telefonlar; sadece günlük hayatın akışında değil acil durumlarda da hayat kurtarıcı işlevlere sahiptirler. Ancak pil gücü sınırlı olan bu cihazların afet ve kaza zamanlarında özellikle geceleri tam şarj olması mümkün müdür? “Telefon gece şarjda kalırsa bataryaya zarar verir”, “Şarj sürekli %100’de kalırsa ömrü kısalır” endişesi Mcdodo’nun kapatma teknolojisi ile tarihe karışıyor.

Hızlı şarj uzmanı Mcdodo Portföyüne portatif hayatı kolaylaştıran ve iletişimi sürdüren eserler eklemeye devam ederken, sürekli artan kesintisiz ve uzun süreli şarj beklentisine de yenilikçi çözümler sunuyor. Özellikle MagSafe şarj cihazlarıyla; hafif, taşınabilir ve hızlı şarj ile ilgili tüm beklentileri karşılayan markanın patentli teknolojisidir. “Tam şarj durumunda enerjiyi kesen” “power off” kabloları,aynı zamanda telefonun gece boyunca şarjda bırakılmasıyla ilgili uzun süren tartışmalara da son veriyor.

Acil durumda şarj sorunu yok

Akıllı telefonların artık sadece günlük bir iletişim aracı olmadığını, afet ve acil durumlarda hayatta kalma işlevinin de olduğuna dikkat çeken Dr. Mcdodo Türkiye Yürütme Konseyi Lideri Mehmet Uçurum, t Telefonların bu işlevi yerine getirebilmesi için en kritik konunun şarjın her zaman belli bir seviyede kalması gerektiğini ifade ederek, “Bunun için kullanım sırasında her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz powerbank ve MagSafe teknolojisine sahip şarj cihazlarını kullanabilirsiniz. gündüz, gece ise telefonu şarjlı tutarak acil şarj sorunu yaşamanızın önüne geçecektir. geçebilirsin,” diyor.

“Şarjda bırakırsam zarar veririm” dönemi geride kaldı!

Telefon bataryalarının şarj bittiğinde otomatik olarak enerjiyi kesebildiği günümüzde bile, telefonu şarjda bırakmanın bataryaya zarar vereceğine dair hurafelerin olduğunu kaydeden Uçurum, şöyle devam ediyor: Bunu yapanlar için ‘kapanma’ diyebilirim. patenti Mcdodo’ya ait olan “şarj bittiğinde otomatik olarak enerjiyi kesen” kablolar en güncel çözümdür. Bu kablolar sayesinde; Kullanıcılar hem gece uyurken telefonlarını şarjda bırakabiliyor hem de acil bir durumda telefonun tüm fonksiyonlarından tam şarjla yararlanabiliyor. Akıllı kapatma ve iki renkli aydınlatma kontrolü ile bu Type-C ve Lightning kablolar, 140W’a kadar hızlı şarj sağlıyor ve acil durumlar için en kritik hususlardan biri olan farklı cihazların hızlı şarj edilmesini destekliyor.”

Mcdodo’dan “Acil Durum Şarj Kiti”

Mcdodo’nun taşınabilir cihaz şarjlarının en hızlı dolan ve daha uzun süre dayanması için tasarladığı çalışmaları, afet ve acil durumlar için tasarladığı şarj setinde doruk noktasına ulaştı. Markanın en çok tercih edilen eserlerinden biri 36W Type-C ve USB Bağlantı Noktalı Araç Şarj Cihazı, 3’ü 1 Arada Hızlı Şarj Kablosu, 22,5 W 10000 mAh Göstergeli Kablolu Güç Bankası ve 20 W Type-C ve USB Bağlantı Noktalı Hızlı Şarj Adaptörü1.999,90 TL yerine 1.699,90 TL fiyatla sunuluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

luleburgaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu