Haber

Tarihi Muradiye Camii’nde depremzedeler için mevlit okundu

Bursa’da depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için Muradiye Camii’nde Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Bursa Deprem Yardım Gönüllüleri Platformu, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Muradiye Camii’nde mevlid okudu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Aktaş ve ekiplerinin deprem bölgesinde olduğunu belirten Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik, “Değerli arkadaşlarım gerçekten bu organizasyonun kurulması için çok emek verdiler. Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi depremin içinde. bölge dedi.

Platform gönüllüsü Onur Böbrek, “Bursa Beyin Sarsıntısına Yardım Gönüllüleri Platformu olarak bölgede vefat eden vatandaşlarımız için Mevlid-i Şerif okuttuk. Kampanyanın ilk gününden itibaren çeşitli STK’ların oluşumuyla birlikte birçok aileye ulaştık. deprem.Bugün katılan herkese çok teşekkür ederim.Herkesten Allah razı olsun.Umarım bize bir nebze de olsa bir iyilik yapmışızdır.Büyüklerimizin katılımı ile keyifli bir program oldu.Katılan herkesten Allah razı olsun. özellikle Lütfü Taşcı hocamız.”

Platform gönüllüsü Güleser Bilgin, “Bursa gönüllüleri olarak deprem bölgesinde deprem olduğu için Bursa’da küme oluşturduk. Hamdolsun binlere ulaştık. Afet bölgesinden gelen tüm vatandaşlarımıza sıcak bir yuva hazırladık. Allah bir daha bu acıyı yaşamasın.Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Daha nice başarılara, daha nice hizmetler nasip olur inşallah” dedi.

Program hayatını kaybedenler ve geride kalanlar için dualarla sona erdi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu