Haber

Millet İttifakı’nın Ankara’daki son mitingi

Ceren Bayar – Serkan Alan

ANKARA – 14 Mayıs seçimlerine saatler kala Millet İttifakı final toplantısının adresi Ankara Tandoğan Meydanı oldu. İki aylık kampanya döneminde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu 60’tan fazla ilde miting düzenlerken, farklı illerde ittifak üyesi partilerin liderleri ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Ekrem’in katılımıyla mitingler düzenlendi. İmamoğlu ve Mansur Yavaş.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, başkan yardımcısı adayları İmamoğlu ve Yavaş, öğle saatlerinden itibaren Ankara’da yapılacak büyük mitinge katılacak. sonra başladı. İki farklı polis arama noktasından geçen alana girişlerdeki pankartlar da polis tarafından tek tek incelendi.

‘Güneşi görmek istiyorsanız ampulleri söndürün’

Millet İttifakı liderleri ve başkan yardımcısı adaylarının tüm isimlerinin yazılı olduğu büyük pankartın asıldığı alanda bir diğer büyük pankart ise “Bir oy Meral’e, bir oy Kemal’e” yazılıydı.

Binlerce kişi mitinge saatler kala alanda yerini alırken, katılımcıların seçimi birinci sınıfta bitirmek için kullandıkları pankartlar dikkat çekti:

“Kemal Baharı getirecek, kadınlar Kemal’i getirecek”, “Korkuyu Kerbela’da bıraktık”, “Hoş geldin çiftçi Kemal, köylü Kemal, köylü başı Kemal”, “Bay Kemal Bey”. Kemal evlatları vatan size emanet”, “Meral ve Kemal’e”, “Bu seçimin tamamı olmaz, birinci turda bitiririz”, “Söke’de değil beraber kazanacağız, beraber kazanacağız” , “Demokrat dedem bu işi bitirdi”, “Bahar geliyor çiçek olmaya geldik dediler”, “Güneşi görmek istiyorsan ampulleri söndür” ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu