Haber

Menzil’e bağlı derneğe Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası

Devlet Üstün Kurban Madalyası Ödül Töreni dün Ankara Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, bürokraside örgütlü oldukları gerekçesiyle muhalefetin hedefi olan ve 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıklayan Menzil Cemaati’ne ödül verildi. .

Menzil’e bağlı Beşir Derneği Başkanı Fatih Sarıyar, depremde arama kurtarma çalışmalarına katıldığı için Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ile ödüllendirildiğini açıkladı. Sarıyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Asrın Afeti olarak nitelendirilen depremde, arama kurtarma çalışmalarına katılan Beşir Derneği ve diğer sivil toplum kuruluşlarına ‘Türkiye Cumhuriyeti Üstün Fedakarlık Madalyası’ Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile takdim edilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan.Teşekkürler…”

Erdoğan, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi devletimizin 3 ayrı kategoride madalya ve madalyaları var. Madalya ve Nişanlar Kanunu’nda yaptığımız değişiklikle Üstün Madalya ve Üstün Hizmet Nişanı’nı oluşturduk. “Doğal afetler ve salgın hastalıklara karşı mücadelede kahramanlık gösterenleri bu madalya ve madalya ile ödüllendirmek. İnşallah yakında takdim edeceğimiz madalya ve nişanlarla yeni uygulamanın ilk adımını atacağız.” (HABER MERKEZİ)

kemer-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu