Haber

Kocaeli’nin meydanlarında çifte bayram

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ilçe merkezlerinde düzenlediği etkinliklerle vatandaşlara çifte bayram yaşattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl vatandaşlara çifte tatil verdi. 3 gün boyunca devam edecek sokak şenlikleri ile ilçe merkezlerinde şenlik havası esti. Çocuklar kendileri için hazırlanan alanlarda keyifli vakit geçirdiler.

 

3 GÜN BOYUNCA ETKİNLİK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu yıl Ramazan Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle sokak etkinlikleri düzenledi. 12 ilçenin il merkezlerinde 3 gün sürecek şenlikler ilk gün büyük ilgi gördü.

 

KENT MEYDANINDA EĞLENCE

Bayramın ilk gününde İzmit Kent Meydanı, Gebze Kent Meydanı, Darıca Kapalı Pazar, Dilovası Mehmet Zeki Obdan Ortaokulu Bahçesi ve Çayırova Şelalesi Mahalle Meydanı’na çocuklar için oyun alanları kuruldu. Aileleri ile birlikte bölgeye gelen çocuklar, kendileri için kurulan oyun setlerinde çok eğlendiler. Alanda ayrıca palyaço, tahta bacak, illüzyonist ve yüz boyama etkinlikleri de gerçekleştirildi. Çocuklu aileler keyifli bir tatil geçirdi.

 

ÇOCUKLAR İÇİN ÇEŞİTLİ İkramlar

3 gün süren etkinliklerde çocuklara 22 bin 500 top, 51 bin adet patlamış mısır, pamuk şeker, balon, macun ve su dağıtıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu