Haber

Kıyıkışlacık iasos karşılama merkezi projesi için imzalar atıldı

Kıyıkışlacık Mahallesi’ndeki pazar yeri ve çevresine yapılması planlanan Kıyıkışlacık Iasos Karşılama Merkezi Projesi ihalesi kapsamında imza töreni düzenlendi.

Kıyıkışlacık Iasos Karşılama Merkezi Projesi ihalesi kapsamında imza töreni düzenlendi. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın başkanlığında gerçekleştirilen imza törenine Maylasa Mimarlık yetkilileri, Yüksek Mimar Atilla Düz, Mimar Zeynep Düz ile Bayındırlık ve Şehircilik Müdürlüğü KUDEB Birim Sorumlusu Dr. İ. Ernur Öztekin katıldı.

Milas Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl açıklanan Milas Kültürel Mirası Savunma Programı kapsamında Kültür ve Turizm Projeleri arasında yer alan Karşılama Merkezi Projesi; Ülkemizdeki kültür varlıklarının korunması ve kırsal kalkınmaya katkı sağlanması amacıyla Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik ve Kentsel Tasarım alanlarında uzman bir ekip tarafından hazırlanıp hizmete sunulacağını belirten Lider Tokat, proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Kültür ve Turizm Bakanlığı İasos Hafriyat Dairesi Başkanlığı ve Muğla Mimarlar Odası Milas Temsilciliği desteğiyle hazırlanacak proje kapsamında hizmet birimleri, otoparklar, stant ve satış birimleri ile yenilenebilir enerji sistemlerini içeren peyzaj çalışmalarının doğayla uyumlu olarak yürütülmesi planlanıyor. Maylasa Mimarlık Mühendislik Proje İnşaat Turizm İth. 140.000 + KDV fiyatı ile. hr. Ltd. Şti. Müdürlüğümüzce hazırlanacak projenin 90 gün içinde tamamlanması ve Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayını müteakip yıl sonuna kadar hayata geçirilmesi planlanmaktadır.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ergeneajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu