Haber

Keçiören Belediyesi’nden 1.500 Aileye Mobilya Desteği ve Taşıma Hizmeti

Deprem bölgesinden Ankara’ya gelen ve ilçenin çeşitli mahallelerinde barınan 1.500’den fazla aileye Keçiören Belediyesi tarafından barınma desteği ve taşınma hizmeti verildi. Öte yandan “Misafiriniz Var Ben Keçiören” sloganıyla başlatılan “Ev Eşyası Toplama Kampanyası” ile hayırseverlerle depremzedeler arasında köprü kurularak yeni konutların oluşmasına katkı sağlandı. Yüzlerce aileye taşındıkları evlerin tadilatı için ücretsiz hizmet verildi.

Ankara’da depremzedelerin yeni yuva yapması için tüm imkanların seferber edildiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Asrın afetinde depremzedelerimize her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Binlerce insanımıza taşıma ve ev eşyası hizmeti verdik. Devlet ve millet olarak onlara sıcak bir yuva sağlamak için el ele verdik. Belediyemizin misafirhanelerinde deprem bölgesinden gelen depremzedelerimizi de ağırlıyoruz. Günde üç öğün yemek veriyoruz. Acımız büyük ama depremzedelerimizin yaraları iyileşene kadar da elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Bu arada, hayırsever vatandaşların Keçiören Belediyesi’ne bağlı Ovacık Mahallesi’ndeki eşya mağazasına bıraktıkları eşyalar, ihtiyaç sahibi depremzedelere sunulmaya devam edilirken, ulaşım ve ulaşım hizmetleri de verilmeye devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu