Haber

Kayserispor, Onur Bulut’un Beşiktaş’a transferi için dinlenmeye çekildi

Beşiktaş, Kayserispor’dan Onur Bulut’u kadrosuna kattı ve oyuncuya 1 milyon dolar bonservis bedeli ödedi.

Sarı-kırmızılı kulüp, hesabına yatırılan bedeli siyah-beyazlılara iade ediyor.  Bu transferi TFF’ye şikayet ederek Beşiktaş’a dava açtı.

Kayserispor haksız fesih dedi

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, transferin açıklandığı gün şöyle konuştu:

“Futbolcumuz Onur Bulut, avukatı aracılığıyla kulübümüze tek taraflı fesih bildiriminde bulunmuştur. Ancak belirtmek isterim ki, TFF’ye sunulan sözleşmede futbolcumuza tek taraflı fesih hakkı verilmemiştir. Oyuncumuzun çıkış bakiyesi olduğunu düşünen BÜYÜK kulüplerin sözleşmeyi dikkatlice incelemeleri gerektiğini, aksi halde oyuncuyu baştan çıkarmak konusunda yanlış bir konuma geleceklerini hatırlatırız.

Ülkenin 7 günlük yas ilan ettiği bir ortamda Beşiktaş Kulübü tarafından yapılan bu uygunsuz paylaşımı kınıyorum. Aslına bakarsanız, gündeminiz Onur mu? Bugün tüm konsantrasyonumuzu depremzedelere verdiğimizde kulüp olarak ‘deprem mağdurlarına daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz?’ halletmeye calisiyoruz. Kayseri’de fırınları kapatıp kamyon kiralayan kulübümüz ekmek peşinde. Acılarımızın dindiği, milletimizin yasının sona erdiği günlerde Beşiktaş Kulübü’nün bu davranışı hakkında açıklama yapacağız.”

Beşiktaş iftira dedi

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Bilgihan Cenk Sürmen, Twitter’dan yaptığı açıklamada Kayserispor’a yanıt verdi.

“Kendi camianıza karşı nazik görünmek için Beşiktaş’tan bahsetseniz ne güzel olur. Kayseri şehrini sahte evraklarla, sahte imzalarla temsil etmek size yakışmaz. Nasıl çaldığımızı değil, aklınızı kullanırsanız. Bir futbolcunun hakkı, depremzedelere nasıl daha faydalı olabiliriz; Depremin ilk saatlerinden itibaren tüm gücü ve camiasıyla bölgede olan, çadırkentler kuran Beşiktaş’ı örnek alırsanız, sıcak yemek dağıtıyor, 1 uçak, 200’den fazla tır gönderiyor, yolun başındayız diyor, yüzde bir yapıyoruz…

Kayserispor’dan bir açıklama daha

Bu gerginliğin ardından Beşiktaş ile mahkemede görüşeceklerini açıklayan Kayserispor yönetimi, Onur Bulut’un sözleşmesinde fesih bulunmadığını bir kez daha vurguladı.

İşte son açıklama:

kozan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu