Haber

Karaman’da Buğday ve Arpa Rekoltesi Arttı

Karaman’da buğday ve arpada rekolte arttı

Vali Tuncay Akkoyun:

“Buğday, ülkemiz ve dünya için stratejik bir üründür”

KARAMAN – Hasat döneminde 100 bin ton buğday ve 50 bin ton arpa elde edilen Karaman’da yılın son buğday hasadı yapıldı. Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, buğdayın ülkemiz ve dünya için stratejik bir çalışma haline geldiğini söyledi.

Kazımkarabekir ilçesinde yılın son hasadına katılan Vali Akkoyun, biçerdöverin direksiyonuna geçerek buğday hasadını gerçekleştirdi. Vali Tuncay Akkoyun, bu yıl arpa ve buğdayda rekoltenin oldukça yeterli olduğunu belirterek, “Çiftçilerimiz de bu rekolteden çok memnun. Devletimizin buğdaya verdiği fiyat da çiftçilerimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Hamdolsun biz de memnunuz. Bereketli bir yıl geçiriyoruz.Devletimiz her zaman çiftçimiz için çalışıyor.Üreticilerimizin yanında olmaya devam ediyor ve etmeye devam edecek.Her zaman çiftçimizin ve üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz.Bizi sevindiren bir bahis de artık çiftçilerimizin kullanmasıdır. Hem modern formüller, hem de ileri teknoloji tarım aletleri. Bu da hasadın hızlı ve verimli olması anlamına geliyor.Devletimizin bu eserlerin ekiminden, üretimine, hasadına kadar birçok teşviki var. Devletimiz aynı zamanda ileri teknoloji tarım aletlerinin temini konusunda da çiftçilere büyük destekler sağlıyor.”

“Karaman’da 300 bin ton buğday, 200 bin ton arpa hasadı yapıldı”

Vali Tuncay Akkoyun, bu yılın yağışların iyi gitmesi nedeniyle arpa ve buğday açısından verimli geçtiğini belirterek, “Karaman’da 840 bin dönüm arazi üzerine ekilen buğdayda bu yıl 300 bin ton verim bekliyoruz. 630 bin dekarda 200 bin ton arpa.Bu yıl inşallah.Önümüzdeki yıllar da böyle bereketli olur. Çiftçilerimizin yüzü gülecek, biz gelip mutluluklarına ortak olacağız” dedi.

“Buğday, ülkemiz ve dünya için stratejik bir çalışma oldu”

“Buğday artık bölgemiz, ülkemiz ve dünya için stratejik bir iş haline geldi” diyen Vali Akkoyun, “Üreticilerimizin buğdayı ekip biçmesi çok değerli. Karaman için buğday da değerli. gıda kenti Karaman’ımızın sanayisi buğdaya dayalı ürünler üretiyor, “İlimizin sanayisi ve ülkemizin gıda arzı için çok stratejik bir ürün. Bu nedenle çiftçilerimizin ve üreticilerimizin özellikle bu verimli topraklarda buğday ekmesi ve hasat etmesi önemlidir.”

Karaman’da yılın son buğday hasadına Vali Tuncay Akkoyun’un yanı sıra Kazımkarabekir Kaymakamı Ramazan Aykut Latife, Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, Karaman İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram ve çiftçiler katıldı. .

ahirliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu