Haber

İzmit köy yolları şehir merkezini aratmıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit’in kırsal mahallelerinde yol konforunu artırmaya devam ediyor. Köy yollarında yol konforunu artırmaya yönelik üstyapı çalışmalarını yürüten Fen İşleri Dairesi ekipleri, vatandaşların kolay ve güvenli ulaşımını sağlamak için çalışıyor. Dolayısıyla İzmit İlçesi kırsal mahallelerinin yolları şehir merkezine benzemiyor.

 

YAZ SEZONUYLA İTİBAREN HIZLANAN GEÇİŞLER

Muhtar ve vatandaşların talepleri doğrultusunda sahada görülen ihtiyaçları yatırım programına dahil eden Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte asfaltlama çalışmalarına hız verdi. Buna göre ekipler, çok sayıda köye ulaşım sağlayan İzmit İlçesi Sepetçi toplu yolunu asfaltladı. 3 kilometre uzunluğundaki Eseler-Bayraktar bağlantı yolu, altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla yenilendi.

 

KÖY VE İLETİŞİM YOLLARI

Çalışmalarda beton yol olan Güvercinlik-Mecidiye bağlantı yolu asfaltlanarak yenilendi. İzmit ile Kandıra ilçelerini birbirine bağlayan 3,5 kilometre uzunluğundaki Güvercinlik-Gölköy bağlantı yolu da Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu