Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 100 milyon TL’lik Ramazan dayanışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayı boyunca iftar programları ve çeşitli eklerle sosyal belediyecilik uygulamalarını sürdürdü. 30 milyon lirayı aşan nakit tabanı ile toplam 100 milyon liraya ulaşan yardım, İzmir’de ihtiyaç sahiplerine ve depremzedelere dağıtıldı.

Ramazan ayı boyunca kumanya ve iftar dağıtmaya devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamaları kapsamında nakdi ve nakdi yardımlarda bulunmayı da ihmal etmedi. Ekonomik krizin ve depremin gölgesinde geçirilen Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri, şehit yakınları ve gaziler için kurulan iftar sofralarının yanı sıra tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. depremin harabeye çevirdiği kentlerde yaşayan depremzede vatandaşlara bayram için gıda kolisi ve nakdi desteği dağıtıldı. Ramazan ayı boyunca 500 binden fazla İzmirli ve depremzedenin hayatına dokunuldu.

Sosyal destek kartları aracılığıyla 75 bin 145 ihtiyaç sahibi hanenin hesaplarına 400’er TL olmak üzere toplam 30 milyon 58 bin TL bayram harçlığı yatırılırken, toplam 95 milyon TL kaynak ihtiyaç sahibi ve depremzede vatandaşlara ulaştırıldı. Artan yardımla birlikte mağdurlar.

Ramazan ayında yoğun program
Ayrıca Ramazan ayı ile birlikte İzmir’de depremzedelerin yerleştiği 10 Dayanışma Noktası, pansiyon, yurt, pansiyon ve otellerin barındığı, Hatay’da çadır ve konteyner kentlerde yaşayan depremzedelere 440 bin kişinin dağıtıldığı, Osmaniye ve Adıyaman. İlki Konak Meydanı’nda düzenlenen iftar programıyla başlayan toplu iftarlar, Ramazan ayı boyunca mahalle, market ve parklarda halka açık olarak devam etti.

Ramazan ayında başlayan gıda kolilerinin dağıtımı, kentteki ihtiyaç sahipleri, İzmir’e yerleşen depremzedeler ve deprem bölgesindeki illerde bir ay boyunca devam etti. Bu süreçte 85 bin gıda kolisi dağıtıldı. Kadir Gecesi münasebetiyle 8 mahalledeki camilerde 20 bin kişiye 20 bin seccade, helva ve kandil dağıtıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu