Haber

İçişleri Bakanı Yerlikaya: ‘Kafes-36’ Operasyonlarında Organize Suç Örgütü Bastırıldı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Tekirdağ merkezli 7 ilde eş zamanlı düzenlenen “Kafes-36” Operasyonları sırasında nitelikli dolandırıcılık, şantaj ve tehdit yapan yurt dışı bağlantılı organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, operasyonlarda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 7’si yabancı uyruklu 18 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Tekirdağ merkezli 7 ilde eş zamanlı düzenlenen “Kafes-36” Operasyonlarında, yurt dışı bağlantılı organize suç örgütünün nitelikli dolandırıcılık, şantaj yaptığını belirtti. ve tehditler çökertildi ve operasyonlarda 7’si yabancı 18 kişi öldürüldü. Şüphelinin yakalandığını kaydetti.

“Suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların her zaman yanındayız. Durdurmayacağız” diyen Bakan Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonunda; Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında, 7 il merkezli olarak düzenlenen “Kafes-36” operasyonlarında Tekirdağ’da, Kabahat Örgütü üyesi olan şüpheliler, Türk vatandaşları tarafından kadın profilli geçersiz sosyal medya hesapları üzerinden yabancı uyruklu kişilerle temasa geçilmiş, müştekilerle temasa geçilmiş, müstehcen görüntülerini görüntülü sohbete kaydetmiş ve tehdit/şantaj yapmışlardır. Şüpheli kadınlar tarafından evlilik vaadiyle para talep edilerek dolandırıcılık yapılan bu görüntülerin, belirli bir komite karşılığında yabancı uyruklu başka kişileri ülkemize getirdiği ve çeşitli bankalardan çok sayıda banka hesabı açtığı ve hesaplar üzerinde yapılan incelemede, Şüphelilerin kullandığı yaklaşık 30 milyon TL tutarında dolandırıldıkları belirlendi.

Operasyonlar sonucunda; 2 otomobil, 33 cep telefonu, 27 SIM kart, 47 farklı banka kartı, yüklü miktarda döviz ve Türk Lirası, yabancı kişiler adına düzenlenen sahte çalışma belgeleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı belgelerine el konuldu.

Operasyonları yürüten polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Hiçbiriniz büyük Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Operasyonlarımız sabah ve akşam saatlerinde devam edecek.” – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu