Haber

Gaziantep, Hatay, Adana’da depremler devam edecek mi? Tekrar deprem olur mu? ‘Deprem kahini’ tarih vererek yine uyardı!

Gaziantep, Hatay, Adana’daki sarsıntılar devam edecek mi? Sorusu son zamanlardaki sarsıntılarla ilgili en çok araştırılan konuların başında geliyor. Daha önce Kahramanmaraş depremini üstlenen ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, bir görüntü yayınlayarak belirli tarihlere işaret ederek, Gaziantep, Hatay ve Adana’da deprem devam edecek mi dedi? Sorularını yanıtladı. Peki Gaziantep, Hatay, Adana sarsıntıları devam edecek mi? Tekrar beyin sarsıntısı olacak mı? ‘Deprem kahini’ yine tarih vererek uyardı!

GAZİANTEP, HATAY, ADANA DEPREMLERİ DEVAM EDECEK Mİ?

3 Şubat’ta yaptığı paylaşımda “Türkiye, Ürdün, Suriye ve Lübnan’da 7,5 büyüklüğünde deprem olacak” sözlerini kullanan dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, sosyal medya hesabından çarpıcı bir görüntü daha paylaştı.

Ay geometrisinin önümüzdeki günlerde güçlü sismik aktiviteye neden olabileceğine değinen Hoogerbeets, “6 büyüklüğünde bir sarsıntıya neden olacak bu sismik hareketin 8 Şubat’ta gerçekleşmesi bekleniyor.”

13-14 ŞUBAT TARİHLERİNE DİKKAT

Türkiye’de 5-6 büyüklüğünde artçı sarsıntıların devam edeceğini belirten Hoogerbeets, “10 Şubat’ta da sismik dalgalar bekliyorum. Ama şiddetli olmayacağını tahmin ediyorum. Ay geometrisinin 13-14 Şubat arasında oluştuğunu görüyoruz, Şubat ortası bu biraz daha kritik olabilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu