Haber

Gana’da görev yapan polis memuru Fatma Akın Sağlık şehit oldu

Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Şube Müdürlüğü bünyesinde ilk olarak Fransa’nın Lyon kentine gönderilen Fatma Akın Smart, daha sonra geçici görevle Gana’ya gönderildi.

GANA’DA GÖREVİ ESNASINDA Sıtmaya Yakalanan Polis Memuru Şehit Oldu

Smart, Gana’da görev yaparken sıtmaya yakalandı. Durumu kötüleşen Smart uçakla Ankara’ya getirildi. 19 gün Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi gören Akıllı, dün hayatını kaybetti.

ŞEHİTİN CENAZESİ DEFİN EDİLDİ

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, Interpol Başkanı Ahmed Başer Al-Raisi, Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, Emniyet Genel Müdürlüğü Dış Bağlantılar Daire Başkanı Gökhan Demirtola, Karabük Valisi Mustafa Yavuz, milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, Interpol Cumhurbaşkanı Ahmed Başer Al-Raisi, Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, Polis Memuru Smart’ın cenazesi bugün memleketi Karabük’ün Safranbolu ilçesinde toprağa verildi. Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanı Asım Bulat, Siber Suçlar Daire Başkanı Faruk Aydın, kurum yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Fatma Akın Smart, Safranbolu Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Tokatlı Aile Mezarlığı’nda toprağa verildi. Bu arada Smart’ın şehit statüsünde olup olmadığının tespiti için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu