Haber

Eskişehir’de Atlı Okçuluk ve Atlı Cirit Yarışması

ESKİŞEHİR’de ata sporları arasında yer alan atlı okçuluk ve atlı cirit etkinlikleri gerçekleştirildi. Eskişehir Akıncı Ligi Atlı SporKulübün düzenlediği etkinlik keyifli anlara sahne oldu.

Tepebaşı ilçesi Yukarısöğütönü Mahallesi’nde bulunan Eskişehir Hoş At Çiftliği’nde düzenlenen seride Eskişehir Akıncı Birliği Binicilik Sporları Kulübü sporcuları ortaya çıktı. Akıncı Birlik Binicilik Sporları Kulübü takımlarının 12 lisanslı ve 3 milli takım oyuncusunun yer aldığı müsabakalarda, Türk kültürünün bir modülü olan atlı okçuluk ve atlı cirit sporları gerçekleştirildi. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören organizasyon keyifli anlara sahne oldu.

‘DOSTLARIMIZ CİRİT SPORUNU YAŞATMAYA ÇALIŞIYOR’ Karşılaşmaların ardından organizasyona ev sahipliği yapan Keyifli At Çiftliği’nin sahibi Metin Ersoy bir açıklama yaptı. Organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Ersoy, organizasyonun kazananları Eskişehir’de yaşattığını belirtti. Düzenlemenin güzel geçmesi için ellerinden gelen desteği verdiklerini belirten Ersoy, “Katılımdan memnunuz. Burada tarihimizi, kültürümüzü insanlara anlatıyorlar. Halkımız ilgileniyor. Güzel bir organizasyon oldu. arkadaşlar ellerinden geldiğince bu cirit sporunu yaşatmaya çalışıyorlar.Eskişehir halkı da daha çok ilgi görüyor.Destek ve desteklerinizi bekliyoruz.”

Etkinliğe katılan misafirlere yöresel yemekler ikram edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu