Haber

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tüketicilerin Sağlıklı Çevrede Yaşama Hakkını Ellerinden Alıyor

Eskişehir Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Gültekin Güllü, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin yetersizliği nedeniyle tüketicileri sağlıklı çevrede yaşama hakkından mahrum bıraktığını söyledi.

Güllü, Eskişehir tüketicisinin sağlıklı çevrede yaşama hakkını değerlendirmek için bir basın toplantısı düzenledi. Dr. çalışmalar ve büyükşehirlerdeki katı atık aktarma istasyonları doğrudan Büyükşehir Belediyelerine verilmiştir.2012 yılından itibaren büyükşehir merkezi dışındaki mahallelere ve içinde yaşayan vatandaşlara yeterli hizmeti verememesine rağmen bütçede payı var ve yasal görevi var.” söz konusu.

Büyükşehir Belediyesi her konuda yetersiz

Gültekin Güllü; “Su yönetimi ve atık su arıtma konusunda yeterli çalışma yapılmadı. Mezarlık hizmetleri, mezarlıkların bakım ve onarımı gerektiği gibi yapılmadı. Ana yol, mahalle, meydan düzenlemesi ve altyapı hizmetlerine ilişkin çalışmalar yapılmadı. Toplu ulaşım ve itfaiye hizmetleri yetersiz.Merkez dışındaki ilçelerde katı atık transferi.İstasyonlar ve atık bertaraf hizmetlerinde somut bir çalışma yapılmadı.” açıklamalarda bulundu.

Çöpte çöp ve otobüs durakları

Merkezdeki mahallelerin de bu durumdan farklı olmadığını belirten Güllü, altyapı hizmetlerinin yetersiz olduğunu, kaldırımların çatladığını, tramvay ve otobüs duraklarının çöplükte olduğunu belirtti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin yetersizliğinin tüketicileri sağlıklı bir çevreden mahrum bıraktığını vurgulayan Güllü, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar yapmadığı temel belediyecilik hizmetlerini yerine getirmek için vakit kaybetmeden gerekli çalışmaları yapmalı. Gelen mali kaynaklar kesilmelidir. kapatılarak bu hizmetleri verecek ilgili kurumlara devredilir” dedi. – ESKİŞEHİR

hanakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu