Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2028’de ihracat hedefimiz 400 milyar dolar ve üzeri

Türkiye İhracatçılar Meclisi 30. Genel Heyeti ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Küresel ekonomik görünüme rağmen ihracatımızı bu yıl sonunda 265 milyar dolara çıkarmak istiyoruz. seneye 285 milyar dolar. 2028 hedefimiz 400 milyar dolar doları ve değişimini yakalamak” dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin İstanbul’da düzenlenen 30’uncu Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Salgın, şoklar ve seçimlere rağmen yakaladığımız bu ivmeyi inşallah kaybetmeyiz. Küresel ekonomideki düşünceler gibi.Başımızı ağrıtan enflasyon sorununu yeniden tek hanelere indireceğiz.Seçim belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla bu konuda elimiz daha güçlü.Yeni ekonomi ekibimizin birinci önceliği, yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla ile büyüme ekseninde hedeflerimize gerçek anlamda ilerleyeceğiz. “Dış ticarette en büyük sorunumuz olan elektrik yükümüzü Karadeniz ile en aza indireceğiz. Gaz, Gabar Petrol, Akkuyu Nükleer Santrali ve yenilenebilir kaynaklar. Güçlü Türkiye yolunda sizden gelen güçlü ihracatımızı rekordan rekora taşıyacağız” dedi.

2028 HEDEFİMİZ 400 MİLYAR DOLAR VE ÜZERİNİ YAKALAMAK Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz hep kendimizle yarıştık. Kıymetli bir başarı ama Türkiye’nin Asrı bizim vizyonumuz için asla yeterli değil. Olumsuz küresel ekonomik görünüme rağmen, ihracatımızı bu yıl sonunda 265 milyar dolara, gelecek yıl 285 milyar dolara çıkarmak istiyoruz.Hedefimiz 2028 için 400 milyar dolar ve üzerine ulaşmak.Bu amaçla sürdürülebilir artış Katma değeri güçlendirmek için çalışacağız. Firmamıza verdiğimiz yeni nesil desteklerle ihracatı tabana yayarak ihracat yapıyoruz” dedi.

pursaklar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu