Haber

Avustralya, Türkiye’deki arama kurtarma çalışmalarına destek verecek

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, ülkesinin Türkiye’deki arama kurtarma çalışmalarına destek için uzman bir ekip göndereceğini duyurdu.

Avustralya basınında yer alan habere göre Albanese, meclis brifing toplantısında, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde arama kurtarma çalışmaları için Türkiye’ye gönderilecek ekip için hazırlıkların sürdüğünü söyledi. en kısa sürede harekete geçmek.

Albanese, arama kurtarma ekibinin sevk edilmesi için Avustralya Ulusal Acil Durum Yönetimi Ajansı, Yeni Güney Galler Eyalet İtfaiyesi, Dışişleri ve Savunma bakanlıklarının koordinasyon içinde çalıştığını bildirdi.

Takımın hafta sonuna kadar sahada olmayı hedeflediğini belirten Albanese, “Takımda görev alacak personel ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi ihtiyaçları olan yere gitmeye hazırlar.” yardım ve destek Avustralya halkı adına onlara iyi yolculuklar diliyorum.” ifadesini kullandı.

Avustralya hükümetinin gıda, barınma ve acil ihtiyaçları karşılayacak insani yardım için 10 milyon Avustralya doları (yaklaşık 132 milyon lira) ayıracağı bilgisini paylaşan Albanese, “Birçok Avustralyalının yardım etmek istediğini biliyorum. Yardım etmenin en etkili yolu bu. sivil toplum kuruluşları aracılığıyla yapılacak bağışlardan geçiyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu