Haber

Antalyaspor yüzme takımımın geleneğini bozmadı

Katıldığı yarışlarda geleneği bozmayarak podyuma ambargo koyan Antalyaspor’un genç yüzücüleri, hem kulüp hem de milli takım seviyesinde katılacakları yeni maçlar için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. büyükler kategorisinde potansiyelini bir kez daha ortaya koymanın gururunu yaşıyor.

Türkiye Ferdi Açık Deniz Kış Şampiyonası ve Milli Kadro Seçme Maçları, Türkiye Yüzme Federasyonu himayelerinde 6-9 Nisan 2023 tarihlerinde Kocaeli’de yapıldı.

Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun ev sahipliğinde düzenlenen yarışlara kalabalık bir ekiple katılan Antalyaspor yüzme grubunda kızlar kategorisinde mücadele eden Elvin Layra Gürdal, 7 bin 500 metrede kazandığı Türkiye ikincisi oldu. ilk gün takım arkadaşı Alin Akan 10 bin metrede birinci olurken, birinci oldu. açılışı ikincilikle taçlandıran isim oldu.

İkinci gün erkekler 5 bin metre yarışında Antalyaspor’lu yüzücüler Mevlüt Efe Güler, Abdülaziz Oruç, Muhammed Eyüp Oya ve Boran Atasoy sırasıyla birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü madalyaları alarak açıkta rakiplerine podyumu kapattı. önceki yıllarda olduğu gibi su

Son günkü 10 bin metre yarışında yüzen kırmızı beyazlı sporculardan Arda Demir Hülagü, 18 yaş ve üstü kategorisini şampiyon tamamlarken; Erkekler kategorisinde mücadele eden takım arkadaşları Emre Sarp Zeytinoğlu ve Ahmet Ege Güldağ, İtalya’da yapılacak LEN Cup 2’de mücadele edecek açık deniz yüzme milli takımında yer almaya hak kazandı. onların kategorileri. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu