Haber

Antalya’da depremzede sayısı 40 bini geçti

KAHRAMANMARAŞ’ta bulunan 10 ili etkileyen depremlerden sağ kurtularak Antalya’ya gelen depremzede sayısı 40 bini geçti. Vali Ersin Yazıcı, depremzedelerin otellerde ve resmi konukevlerinde kaldıklarını anlatarak, otelcilerin 60 bin yatak kapasitesi sözü verdiğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, AFAD ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (AKTOB) koordinasyonunda deprem illerinden Antalya’ya gelişler devam ediyor. Çoğunluğu AFAD düzenlemesiyle uçak ve otobüslerle, bir kısmı da kendi araçlarıyla Antalya’ya gelen depremzede sayısı sabah saatlerinin prestijiyle 40 bin 430 kişiye ulaştı. Depremzedeler Alanya, Manavgat, Serik, Aksu, Muratpaşa, Konyaaltı ve Kemer’deki otellere yükleniyor. Ayrıca birçok kamu kurum ve kuruluşu kapılarını depremzedelere açtı. Antalya Valisi Ersin Yazıcı dün akşam öğretmen evinde kalan depremzedeleri ziyaret ederek birlikte yemek yedi. Depremzedelerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocuklara yönelik oyun evini de ziyaret ederek hediyeler verdi.

OTELLERDEN ’60 BİN YATAK KAPASİTESİ’ SÖZÜ

Antalya Valisi Yazıcı, bugüne kadar kente gelen depremzede sayısının 40 bin 430’a ulaştığını belirterek, 4 bin kişinin de halka açık misafirhanelere, kalan kısmının da otellere yerleştirildiğini bildirdi. 60 bin yatak kapasitesi için son sözü otelcilerin verdiğini belirten Vali Yazıcı, kapanan otellerin en kısa sürede açılacağını söyledi. Vali Yazıcı, bölgeden gelen yaralı ve hastaların tedavilerinin hastanelerde devam ettiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Başa dön tuşu