Haber

Ankara’da cinayet zanlısına 11 yıl 4 ay hapis cezası

Ankara’nın Mamak ilçesinde annesine sözlü tacizde bulunduğu gerekçesiyle Ramazan D’yi döverek ölümüne neden olmakla suçlanan Yusuf Şavur, 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Şavur ve avukatı katıldı.

Duruşmada vakfa ilişkin mütalaasını açıklamak üzere bir konuşma yapan Cumhuriyet savcısı, sanıkların haksız tahrik kararları uygulanarak “kasten öldürme” kabahatinden cezalandırılmalarını istedi.

Sanık Şavur ise öldürme kastıyla hareket etmediğini öne sürerek, “Annemi almaya çalışırken karşılaştık. Birbirimize vurduk. Olayda ben de yaralandım. Ben de ateş ettim” dedi. Böyle olacağını bilseydim vurmazdım. Bu olay yüzünden hayatım mahvoldu, pişmanım.” terimleri kullandı.

Sanık avukatı ise, müvekkilinin öldürme kastıyla hareket ettiğine dair herhangi bir delil bulunmadığını ileri sürerek, “sonucundan dolayı ölüme sebebiyet verme” kabahatinden karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, Şavur’u haksız tahrik kararlarına başvurarak “kasten öldürme” suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kararla birlikte sanığın tutukluluk halinin devamına da karar verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, 13 Ağustos 2022’de Yusuf Şavur, annesine sözlü tacizde bulunduğu iddia ettiği Ramazan D’yi Mamak ilçesi Şahintepe Mahallesi 657’nci Sokak’ta yaraladı. Hastaneye kaldırılan Ramazan D., 6 gün sonra hayatını kaybetti.

Şavur hakkında “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

haber-bagcilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu