Haber

Almanya’da sokakta yaşayan Türk gencine battaniye ve gıda yardımı

Almanya’nın Stuttgart kentinde yaşayan Türk gençleri, “Yaşadığımız şehre iyilik saçıyoruz” sloganıyla sokakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine battaniye ve gıda yardımı yaptı.

Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Stuttgart-Feuerbach Merkez Mescit gençlik kolları düzenlemesiyle ihtiyaç sahiplerine battaniye, eldiven, bere, çorap, simit ve içme suyundan oluşan yardım paketleri dağıtıldı. soğuk hava koşullarının etkili olduğu Stuttgart şehir merkezinde.

Stuttgart-Feuerbach DİTİB Merkez Mescit Gençlik Kolları Lideri Aykut Mercan, sosyal sorumluluk ve dayanışma için gönüllü 10 gençle sokakta yaşayanlara yardımda bulunduklarını söyledi.

Mercan, “Asırlar boyu dedelerimiz nezaket, şefkat ve sevgi yaydılar. Irk, renk, milliyet, inanç farkı gözetmeksizin insanlara şefkat elini uzattılar. Bu mottoyla başlattığımız kampanyaya gençler yoğun ilgi gösterdi.” dedim.

Stuttgart-Feuerbach DİTİB Merkez Mescit Lideri İsmail Çakır, kampanyaya öncülük eden gençlere teşekkür ederek, “Sosyal sorumluluk sahibi bir neslin yetişmesinden de büyük mutluluk duyuyoruz.” sözünü kullandı.

Yardım alanlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

mahmudiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu